ghasrtalaee international hotel

 

اتاق خالی دارید، هر شب اقامت چقدر هزینه برمی‌دارد؟ آیا تخفیف هم دارد؟ امکانات هتل و شهر چیست؟ و … از جمله سؤالاتی است که مسافران در هنگام رزرو از مسئول پذیرش می‌پرسند. همه چه مدیر و کارکنان هتل و چه مسافران با نوع این سؤالات و پاسخ آن‌ها آشنا هستند؛ اما آیا سؤالاتی که باید در هتل پرسیده شود، فقط محدود به همین چند مورد است؟ باید گفت که خیر.

پرسش‌هایی وجود دارند که مسافران نمی‌پرسند. از نظر آن‌ها شاید مسئول پذیرش اطلاعی نداشته باشد یا اصلاً به فکرشان هم نمی‌رسد که چنین مواردی را برای دریافت پاسخ مطرح کنند. سؤالاتی که پاسخ بعضی از آن‌ها، امکانات جانبی یا حتی اصلی هتل را نشان می‌دهد.

البته در بعضی از هتل‌ها مانند هتل قصر طلایی مشهد، کارکنان سعی می‌کنند تا موارد مهمی را پاسخ دهند؛ اما این مسافر است که به هر حال باید خود هم به دنبال طرح چنین سؤالاتی باشد.

در ادامه قصد داریم تا سؤالاتی را مطرح کنیم که بهتر است مسافران در هنگام رزرو از مسئول پذیرش بپرسند. البته این را هم بگوییم که مسئول پذیرش شاید اطلاعاتی در خصوص همه آن‌ها نداشته باشد؛ به ویژه آن‌هایی که امکانات جانبی و مرتبط با فضای بیرون هتل باشد. با این وجود، تمامی کارمندان هتل به شما کمک می‌کنند تا حداقل بتوانید نیاز خود را برطرف کنید.

سؤالاتی که نمی‌پرسید؛ اما باید بپرسید

  • قیمت‌هایی که برای اتاق‌ها نوشته شده، شامل چه مواردی است؟ سؤالی که بسیاری از مسافران فراموش می‌کنند تا آن­ها را مطرح کنند. البته همیشه مسئول پذیرش در همان هنگام رزرو پاسخ می‌دهد؛ اما به هرحال یک درصد احتمال بدهید به هر دلیلی گفته نشود. اینکه آیا قیمت شامل صبحانه، ناهار یا شام یا استفاده از خدمات ورزشی و تفریحی داخل هتل می‌شود یا خیر؟
  • چگونه می‌توانم قیمت مناسب‌تری رزرو کنم؟ برخی در رزرو بعضی اتاق‌ها اصراری بیش از اندازه دارند؛ در صورتی که شاید قیمت اقامت برای آن‌ها بالا باشد؛ اما مطمئن باشید که تمامی هتل‌ها بر اساس بودجه و شرایط شما، اتاق مناسبی دارند. فقط اجازه دهید تا مسئول پذیرش به شما پیشنهاد دیگری هم بدهد.
  • اتاق دقیقاً در کجا گرفته است؟ یکی از مشکلات هتل‌ها با مسافران بعد از تحویل کلید و سپس اتاق، بحث در خصوص مکان است. مسئول پذیرش بر اساس برنامه یکی از اتاق‌های هتل را به مسافران می‌دهد. آن‌ها از روحیات مسافران خبر ندارند؛ برای مثال، شاید مسافری میگرن داشته باشد و نباید شب را در اتاق کنار خیابان سپری کند. برای همین در خصوص مکان اتاق در هنگام رزرو سؤال بپرسید و حتماً شرایط خود را مطرح کنید تا اتاقی مناسب حال‌تان در نظر گرفته شود.
  • آیا در نزدیکی‌های هتل مکانی برای تفریح وجود دارد؟ مسئول پذیرش همیشه به این سؤالات پاسخ می‌دهند؛ البته اینکه تا چه حد باشد، متفاوت است. به هر حال نباید توقع داشته باشید که آن‌ها همه جا را بشناسند؛ اما حداقل می‌توانند شما را در خصوص امکانات نزدیک به هتل راهنمایی کنند.
  • آیا نقشه‌ای برای پیدا کردن مکان‌های تفریحی و خرید وجود دارد؟ در بیشتر هتل‌ها نقشه‌ای از سطح شهر که شامل خیابان‌ها، مراکز مهم خرید و تفریحی و دیگر امکانات خدماتی است، وجود دارد. البته ممکن است که در تمامی روزهای سال نباشد؛ اما حداقل در روزهای عید که مسافرخیز است، بیشتر هتل‌ها چنین کاری می‌کنند.
  • چه کارهایی در اتاق ممنوع است؟ در اتاق‌های هتل فقط می‌توان استراحت کرد. تناول کردن غذا، سیگار کشیدن و بازی کردن (البته بازی‌های فیزیکی) ممنوع است. بیشتر مسافران به هر دلیلی ممکن است که قوانین هتل را در مورد اتاق‌ها زیر پا بگذارند و وقتی مسئول پذیرش یا مدیر، آن‌ها را مورد مواخذه قرار می‌دهد، پاسخ «نمی‌دانستیم» را می‌دهند. پس بهتر است که در همان اول در خصوص فعالیت‌هایی که می‌توانید در اتاق‌ها انجام دهید یا ندهید، بپرسید تا در ادامه اقامت‌تان مشکلی به وجود نیاید.
  • آیا پارکینگ وجود دارد؟ بیشتر هتل‌ها دارای فضای پارک خودرو اما محدود هستند. البته محدود از این لحاظ که به ازای هر اتاق یک فضای پارک وجود دارد. به هر حال بهتر است که قبل از ورود به شهر حتماً در خصوص پارکینگ و امکانات آن سؤال بپرسید. یکی از مشکلات اساسی یا بهتر بگوییم که بحث‌های اصلی بین مسافران و مسئول پذیرش در خصوص همین نبود مکانی برای پارک خودرو است.
  • چگونه به هتل دسترسی داشته باشیم؟ این هم سؤالی است که باید قبل از ورود به شهر و حتی رزرو پرسیده شود. اینکه آیا اصلاً هتل مورد نظر شما در مکان مناسب از نظر امکانات حمل‌ونقل قرار گرفته است یا خیر. از آنجا که شما وارد شهر جدیدی می‌شوید و شناختی در خصوص جغرافیای آنجا ندارید، پس بهتر است که حتماً از قبل در خصوص چگونگی دسترسی و نقطه دقیق اطلاعاتی به دست بیاورید.
  • آیا برای تسویه حساب نهایی باید حتماً مدیر حضور داشته باشد؟ در تمامی هتل‌ها، تسویه حساب نهایی با مدیر مجموعه یا مدیر داخلی انجام می‌شود. مسلماً مدیر در همه ساعت‌ها شاید حضور نداشته باشد. برای همین روز قبل از تحویل اتاق حتماً در این خصوص یعنی نوع تسویه و ساعت آن بپرسید؛ به ویژه اینکه اگر قصد ترک اتاق را در نصفه شب داشته باشید.
  • آیا می‌توانم مهمان دعوت کنم؟ برخی مسافران با این امید مهمان را به داخل اتاق می‌آورند که در واقع مسئول پذیرش یا مدیر را در قبال عمل انجام شده قرار دهند. اگر مدیر سخت‌گیر نباشد، می‌تواند این اجازه را به شما بدهد؛ اما ممکن است که حتی به شما اجازه ورود هم ندهد. پس قبل از اینکه اقدام خودسرانه‌ای در این خصوص انجام دهید، نسبت به آن از مسئول پذیرش سؤال بپرسید.

البته ما در یکی از مقالات‌مان در خصوص سؤالات مسافران از مسئول پذیرش نوشته‌ایم؛ اما آن‌ها پرسش­های کلی بودند. در اینجا سعی کرده‌ایم تا حداقل به چند مورد جزئی بپردازیم. چند موردی که باید گفت به ظاهر چالش نیستند؛ اما می‌توانند باشند. بهتر است که قبل از رزرو، اطلاعات خود را در خصوص قوانین هتل‌ها افزایش دهید.