ما روزهای بسیار خاصی را می‌گذرانیم. روزهایی که منتظریم تا هرچه سریع‌تر تمام شده و به همان مواقعی برگردیم که مردم در خیابان‌های شهر بدون هیچ نگرانی و ترسی پیاده‌روی کنند. بیشتر از همه آرزو می‌کنیم که جنب‌وجوش و شادی در ادارات و فروشگاه‌ها زیاد شود. متأسفانه در این مدت خیلی از افراد عزیزان خود را از دست داده‌اند؛ اما به هر حال باید زندگی کرد. بهترین راه مقابله با کرونا هم رعایت اصول بهداشتی از طرف خودمان است.

ما در هتل قصر طلایی مشهد سعی کرده‌ایم تا تمامی اصول گفته و ابلاغ شده از طرف وزارت بهداشت را رعایت کنیم. سلامتی مسافران برای ما بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد. به همین خاطر توجه بیشتری را برای ضدعفونی کردن اتاق‌ها و فضای داخلی داشته و رعایت این اصول از طرف مدیریت مورد بررسی و نظارت قرار می‌گیرد. این اصول شامل موارد زیر است:

 • درها به صورت خودکار بوده تا کارمندان و مسافران نیازی به فشار دادن یا کشیدن درب برای باز و بسته کردن نداشته باشند. البته از قبل هم درهای هتل به صورت خودکار بود؛ اما در روزهایی کرونایی تغییرات زیادی روی آن‌ها صورت گرفته است.
 • تمامی کارمندان در تمامی واحدها و در هنگام ورود، باید تست سلامت از جمله تب سنجی بدهند؛ همچنین بدن و دستان آن‌ها با مواد مخصوص ضدعفونی شده و آن‌ها باید در هنگام کار کردن، از دستکش‌های لاتکس و ماسک‌های مخصوص استفاده کنند.
 • تمامی دستگیره‌ها، نرده‌ها و دیگر بخش‌هایی که احتمال تماس دست با آن‌ها وجود دارد، هر روز چند مرتبه ضدعفونی می‌شوند.
 • اتاق‌ها بعد از خروج تمامی مهمان‌ها به صورت کامل ضدعفونی شده و تمامی ملحفه‌ها و لوازم دیگر کامل با مواد ضدعفونی شسته می‌شوند.
 • سطح راهروها و زمین هر روز با اسپری ضدعفونی می‌شود.
 • به کارمندان اصول بهداشتی برای در امان ماندن از ویروس کرونا آموزش داده می‌شود.
 • ورود هرگونه مهمان به داخل بخش‌های کوچک و هرگونه تجمع ممنوع است. در صورت مشاهده از طرف کارکنان تذکر داده‌ شده تا افراد هرچه سریع‌تر از هم فاصله بگیرند.
 • امکانات رزرو اتاق از طریق اینترنت و تلفن برای تمامی مسافران فراهم شده است. البته شما از قبل هم می‌توانستید از طریق سایت اصلی و غیره اقدام به رزرو کنید؛ اما در روزهای کرونایی، روند ثبت نام و پرداخت، سریع‌تر و آسان‌تر شده است.

چه اقداماتی در زمان سفر لازم است توسط مسافران هتل ها رعایت شود؟ 

این اقدامات شامل موارد زیر است:

 • در صورتی که علائمی مشکوک به کرونا دارید، به هیچ وجه به سفر نیامده و در خانه خود بمانید.
 • از دستکش‌های لاتکس و ماسک فیلتردار یا جراحی استفاده کنید. حتی اگر دستکش هم ندارید، استفاده از ماسک ضروری است. کرونا در برخی افراد علائمی ندارد و شما ممکن است که به راحتی و از راه هوای آلوده و تنفس به آن مبتلا شوید.
 • مایع و ژل ضدعفونی کننده همراه خود داشته باشید و حداقل در روز چندبار از آن استفاده کنید.
 • به هیچ وجه در نزدیکی افراد ننشینید و از آن‌ها فاصله بگیرید. اگر می‌توانید قرارهای کاری خود را به صورت اینترنتی برگزار کنید. در واقع مهم‌ترین مسئله رعایت فاصله اجتماعی است. اگر فردی در پیشخوان در حال صحبت کردن با مسئول پذیرش است، با فاصله از او بایستید تا صحبت او تمام شده و بعد شما کار خود را انجام دهید.
 • تمامی وسایل در هتل به طور کامل شسته و ضدعفونی می‌شوند؛ اما بهتر است که حتماً از وسایل شخصی خود استفاده کنید.
 • در هتل قصر طلایی قوانینی برای ایستادن و نشستن مسافران در بخش‌های مختلف از جمله لابی، رستوران و از مهم‌تر آسانسور وجود دارد. قوانین به صورتی است که فاصله اجتماعی رعایت شود. در صورتی که مسافری این قوانین را رعایت نکرد، حتماً به او تذکر داده و در صورت اعتنا نکردن، به مسئولین هتل اطلاع دهید.
 • در حال حاضر استفاده از استخر و دیگر مراکز تفریحی از جمله باشگاه ممنوع است. البته در صورت باز بودن، دارای قوانین استفاده است. به هیچ وجه اصرار در استفاده به صورت جمع از بخش‌های تفریحی نکنید.
 • پرداخت نقدی در حال حاضر در هتل ممنوع است. تمامی پرداخت‌ها از طریق دستگاه پوز انجام می‌شود. بهتر است که از قبل موجودی کارت‌های خود را بررسی کنید.
 • در هتل قصر طلایی برای رفاه حال مسافران، مواد و ژل ضدعفونی کننده زیادی قرار داده‌ شده است. در صورتی که به هیچ چیزی برای ضدعفونی کردن دست خود دسترسی ندارید، می‌توان از آن‌ها استفاده کنید.
 • استعمال هرگونه دخانیات حتی در اتاق‌های سیگار ممنوع است.
 • در صورتی که احساس حتی یکی از علائم مربوط به کرونا را در خود داشتید، حتماً در اولین فرصت مسئول پذیرش را مطلع کنید.

کرونا ویروس بسیار جدی است. بی‌سروصدا می‌آید؛ اما خروج آن به راحتی که فکر می‌کنید، نیست. متأسفانه هنوز بسیاری از افراد وجود آن را باور نکرده‌اند. برخی فکر می‌کنند که به دلیل ورزشکار بودن یا مقاومت بدنی بالا، احتمال ابتلایشان به کرونا صفر است؛ اما متأسفانه ورزشکارانی داشتیم که به این کرونا مبتلا شده و حتی به کام مرگ هم رفته‌اند. پس در همه حالت جدی بگیرید. حتی اگر قصد خرید فقط یک وسیله خوردنی کوچک را دارید. شما شاید سالم باشید؛ اما معلوم نیست که فردی که از کنار شما عبور کرده و سرفه می‌کند، کرونا نداشته باشد. شاید خود او هم نداند.

ما در هتل قصر طلایی مشهد تمامی اصول مربوط به بهداشت و ضدعفونی کردن سطوح را رعایت می‌کنیم. هرچند که این روزها مسافرت به شهر مشهد بسیار کم شده؛ اما برخی به دلیل شرایط کاری و خاص باید مشهد بیایند. تنها مکان اقامتی آن‌ها هم هتل است. سعی کنید که به مراکز اقامتی رفته که مسافران کمتری پذیرش کرده و به رعایت اصول بهداشتی خیلی حساس هستند.

رعایت اصول بهداشتی برای در امان ماندن از کرونا یک وظیفه است که هر هتلی باید نسبت به مسافران خود آن‌ها را رعایت کند.